Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

EHX Bass Micro Synthesizer - úprava na true bypass a master volume


Nedávno mi přišel na opravu a úpravu Bass Micro Synthesizer. Je to basová verze kytarového efektu od firmy Electro-Harmonix, který se v první verzi dostal na trh koncem let sedmdesátých. Tento model byl remake z devadesátých let, ještě v pěkné, nerezové, plechové krabici, v jaké můžeme najít starší harmonixácké DeLuxe efekty.

Efekt není napájen síťovou šňůrou jako jeho předkové, ale adaptérem se střídavým výstupním napětím 24V, která se uvnitř usměrňuje a převádí na +9 a -10V. V reálu +7.8 a -9V. Zaslaný kus nefungoval a majitel si kromě opravy přál true bypass, ledku a master volume.

Nejprve se mi do opravy příliš nechtělo, protože po proměření napětí bylo pravděpodobné, že odešel jeden z čipů. V obvodu jsou použity běžné duální zesilovače RC4558D (notoricky známý z Tube Screameru) a transkonduktanční zesilovače CA3094AE (tentorát známé ze Small Stone), které jsou ovšem velmi drahé a v případě, že by jich odešlo vícero, vyšplhala by se cena opravy k ceně nového pedálu. Naštěstí byl vadný pouze výstupní CA3094AE čip.

Problém instalace true bypassu je dvojí. Jednak musíme odladit lupání při přepínání. To je dané přenosem stejnosměrného napětí přes vstupní a výstupní kondenzátor (v učebnicích kondenzátory blokují stejnosměrné napětí, v reálu trochu protékají, zejména ty elekrolytové) a jeho následnému vybití do zesilovače při přepnutí. Druhak je potřeba dorovnat hlasitost, protože výrobce efektů, které neměly true bypass, "šil" hlasitost na míru jinému typu přepínání. Při zavedení true bypassu se situace poměru hlasitostí zkresleného a čistého signálu mění.

Bass Micro Synthesizer má původně bufferované SPDT přepínání. Vzhledem k velmi silnému výstupnímu signálu, pokryla instalace koncového "Volume" potenciometru zcela úpravu hlasitosti.

Výstupní volume je velmi vhodný doplněk, protože efekt silně reaguje na razanci úderu, potažmo sílu strun, a tak může hladina výstupního signálu kolísat nástroj od nástroje, což při přepínání vadí.

Podobné články:


True Bypass a zesílení zvuku u Small Stone typu J.
Electronic Orange: EHX Bass Micro Synthesizer - úprava na true bypass a master volumeElectronic Orange: EHX Bass Micro Synthesizer - úprava na true bypass a master volumeElectronic Orange: EHX Bass Micro Synthesizer - úprava na true bypass a master volume
web-design: Electronic Orange, 2008-2023