Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
RYCHLÝ KONTAKT
telefon: +420 723481266
info@electronicorange.cz
NOVINKY
-------------- 2022 --------------
12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.
----------------------------------
Jsem na Instagramu a Facebooku.

instagram

facebook

----------------------------------
Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

-------------- 2018 --------------

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

-------------- 2017 --------------

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

-------------- 2016 --------------

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

-------------- 2015 --------------

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

-------------- 2013 --------------

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

-------------- 2012 --------------

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.
Nacházíte se na: Electronic Orange > Blog > Master volume na kytaru Danelectro DC59

Master volume na kytaru Danelectro DC59

Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59
Danelectro DC-59 je bezesporu klasika. Tuto papundeklovou, lehoučkou kytaru, nádherného vizuálního a poměrně fórového technického designu proslavil patrně nejvíc Jimmy Page. Používal jí hlavně podladěnou do ladění DADGAD, které okopíroval od Berta Jansche i s několika rify. V šedesátých letech na ní ale hrál kdekdo - George Harrison, Eric Clapton, Syd Barret atd. Před pár lety jsem ji viděl používat Marka Knopflera na jeho turné Shangri-La.

Já jsem si pořídil její první reissue před šesti lety přes eBay, poněvadž tady ještě neměla v Čechách zastoupení a jinak sehnat nešla. Hned jak přiletěla jsem ji celou rozmontoval, seřídil krk a ladění a od té doby hrála prostě sama. Dano DC-59 je kytara za pár tisícovek. Když se na ní podíváte z blízka tak je celkem jasné proč ... jenže ten čistý zvuk - silné, zvučné basy, teplé, cinkavé výšky plus velmi solidní sustain, to se prostě vyplatí. Když podladíte do DADGADu všechno nádherně rezonuje (kytara je v podstatě dutá).

Nejhezčí je na tomhle Danu mezipoloha - tedy oba rtěnkové (výrobce skutečně používal krytky na rtěnku jako pouzdra cívek) singly najednou. Problém je v tom, že mezipoloha nemá samostatné volume - a to je vážně problém, protože na rozdíl od Les Paula, kde se mezipoloha hraje spíš zřídka (výjimkou je patrně Peter Green - ten měl ale snímače v protifázi a to je naprosto jiné kafe), tady se na mezipolohu hraje hlavně - tedy spíš pořád. Kobylová poloha je příliš uječená a krková příliš akustická a málo průrazná.

Rozhodl jsem se tedy po šesti letech namontovat do Dana master volume knoflík, abych mohl pracovat s hlasitostí obou snímačů najednou.
Nejprve jsem na bílý kryt nakreslil místo pro volume tak, aby se neporušil estetický vzhled, protože ten je parádní (obr. 1) a poté kryt odsunul (obr. 2). Na krytu je upevněna většina elektroniky, proto je pod ní výřez do dutiny kytary (obr. 3), který je ovšem potřeba vypilovat tam, kde bude nový prvek (obr. 4). Jako potenciometr jsem zvolil 500k lineár (obyčejný z GM, nebylo třeba dlouhé závitové části) a napájel ho ke zbytku ovládání (obr. 5). Protože mě poslední dobou neposlouchají záda, Dano na nějaký čas vystřídá Les Paula a tahle úprava mi hodně pomůže ke klidu.
Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 
Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 Electronic Orange: Master volume na kytaru Danelectro DC59 

csen

NÁHODNÉ VIDEO
DOPORUČUJEME
https://www.theremin-widara.com/category/distant-voices-theremin-by-widara/
http://www.gilmourish.com/
http://www.kitrae.net/music/big_muff_history.html
http://www.theremin.us/
http://www.audiokonektory.cz/
  web-design: Electronic Orange, 2010