Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

Oprava dvou ruských Big Muffů


Ruské Big Muffy se těší značné popularitě. Za relativně málo peněz (oproti třeba Triangle nebo Ram's) totiž poskytují výborný syrový a hutný zvuk. Nejsou tak zpěvné jako Ram's, mají menší míru zkreslení a sedí víc na zadku. Jako hráč blues jsem to ocenil, ba co víc, dostavila se určitá touha jeden mít. A to jsem to ještě neotevřel.

Předešlu toto: ruské Big Muffy byly vyráběny v Rusku, ruským stylem - elegance nula, majestátnost deset.

Dostal jsem dva kusy - každý z jiné série - přičemž u obou se ulomila ta část levé jackové zásuvky, která kouká ven z efektu. V dalším textu je pro jednoduchost pojmenuji Andrej a Vasil. Oba efekty byly vyrobeny nesmírně fortelně, materiálem se naprosto nešetřilo, nešetřilo se podložkami(těch není nikdy dost), nešetřilo se místem (tyto efekty nepotěší příznivce krabiček typu BB a menších), nešetřilo se ani nejrůznějšími konstrukčními komponentíky typu plechový pásek ohnutý do L a upevněný dvěma šroubky (pozor ne křížovými, nene, kdepak, pamětníci ruských stavebnic typu "jůnij" již vědí...). Šetřilo se pouze na jackových celoplastových zásuvkách.

Andrej byl v barvě trávové zeleni a byl přímo oslavou ruského konstrukčního maximalismu. Všechny komponenty byly přimontovány na spodní části bedny (masivní odlitek), vyvedeny na jakési falešné víko z tlustého plechu a celek byl převlečen dalším víkem - horní částí bedny. V té byly výřezy pro ovládací prvky a zásuvky. Víko šlo hodně ztuha, protože i tady byl použit poměrně tlustý plech. To se patrně stalo osudným plastové zásuvce, která se ulomila při přetahování víka.

Vasil byl khaki a konstrukčně úplně jiný. Všechny komponenty byly přimontovány standardně na horním víku a spodek bedny (tentokrát z plechu) se pak poměrně pohodlně přišrouboval na něj. I tady si návrháři ovšem našli místo pro falešné víko - to aby hlavičky šroubků nevylézaly z horního panelu bedny a nekazily tak dojem čisté prácičky ... nebo možná došly pérové podložky, nevím. Tady zásuvka uletěla ze zcela jiného důvodu - speciální konstrukce ze dvou L profilů (místo jednoho U profilu) přivařených na falešném víku totiž nebyla na milimetr přesně tam kde měla být a vytvářela tak poměrně značný protitah na zásuvky. Vasil měl oproti Andrejovi přehozené umístění vstupního a výstupního jacka (díky upevnění plošného spoje na víku - pouze ho otočili).

Oba efekty měli specifický (pravděpodobně armádní) DPDT přepínač, kde se (zpětně soudím podle fotografií) využil extra pár kontaktů na práci LEDky spíš než na True Bypass. Oba efekty měly rovněž vrátka pro baterii - Andrej měl uvnitř takový plastový domeček a Vasil klasický plechový držák přinýtovaný na vrátka.

Prostě, když si kupujete ruského Big Muffa, neplatíte jen za vynikající zvuk, ale taky za spoustu práce dělníků, kteří to museli dávat dohromady a v neposlední řadě za materiál, ze kterého by mimimalista postavil Big Muffa a koloběžku.

Podobné články:


Výroba a ladění Pig Hoofu neboli Big Muff Pi (Ram's Head) klonu.
Electronic Orange: Oprava dvou ruských Big MuffůElectronic Orange: Oprava dvou ruských Big MuffůElectronic Orange: Oprava dvou ruských Big Muffů
web-design: Electronic Orange, 2008-2023