Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

Předělávka vintage Jen Cry Baby na Spaghetti Wah, True Bypass


Přišlo mi staré italské Jen Cry Babe na předělávku. Byl to model s počátku 70tých let, na "VOXáckém" plošném spoji (obr 1.) a s bílou gumou kolem spodního deklu. Kvákadlo nehrálo vůbec a majitel si ho přál předělat na Spaghhetti Wah a zvětšit krok šlapky, který byl standardně klaustrofobní jako většina modelů z tohoto období. Pod šlapkou rovněž chybělo péro, které jí pomáhá držet se ve zvolené poloze.

Po otevření a proměření jsem zjistil několik zásadních nedostatků - Jen dávali do Cry Babe na rozdíl od VOXů cívky Fasel. Tady byla axiální cívka neznámého výrobce, pravděpodobně ručně motaná (obr 2.). Elektrolytový kondenzátor vyschnul na 2/3 původní kapacity, což má přímý dopad na kvalitu kvákání - tenhle kondík musí být dostatečně velký, s jeho zmenšující se kapacitou kvákadlo umdlévá a postupně přechází ve volume pedál. To je mimochodem jedna z příčin špatné funkce některých superdrahých prastarých kvákadel z eBaye. No a nakonec samozřejmě odešel i původní potenciometr ICAR - odporová dráha byla kompletně poškrábaná (obr 3.). Na místech 10n kondenzátorů byly dva žluté svitky, které pravděpodobně také někdo vyměnil, protože tento model se do kvákadel,pokud mě paměť neklame, nedával.

Nejprve jsem se domníval, že objednám cívku Fasel a vyměním vadné součástky, čímž vintage kvákadlo zachráním, ale majitel, jasný nevintážista, mě požádal abych ho prostě vykuchal a vsadil dovnitř Spaghetti Wah, protože i v době, kdy kvákadlo fungovalo a mělo původní cívku, nehrálo podle jeho představ.

Vyjmul jsem tedy celý vnitřek a odpojil šlapku od těla (obr 4.). Patu šlapky jsem ubrousil a dosáhl tím velmi solidního kroku (obr 5.). Vzhledem ke zvětšení kroku šlapky přestala stačit původní, krátká ozubnice a bylo potřeba objednat novou. Na kvákadlo jsem teď už mohl vrátit gumové špunty, která majitel ve snaze zvětšit krok odstranil.
Před smontováním bedny jsem ještě vyrobil nové péro (obr 7.), které se prodává za 15EUR + poštovné, byť jde o ocelový pásek a dva šrouby.

Nakonec jsem do takto upravené bedýnky umístil Spaghetti Wah s ICAR potenciometrem (obr 8.).

Podobné články:


Resurekce kvákadla Dunlop GCB 95, True Bypass
Magie okolo kvákadel
True Bypass a další přepínací systémy III (DPDT neboli True Bypass)
Electronic Orange: Předělávka vintage Jen Cry Baby na Spaghetti Wah, True BypassElectronic Orange: Předělávka vintage Jen Cry Baby na Spaghetti Wah, True BypassElectronic Orange: Předělávka vintage Jen Cry Baby na Spaghetti Wah, True Bypass
web-design: Electronic Orange, 2008-2023