Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

Resurekce kvákadla Dunlop GCB 95, True Bypass


Dostalo se mi do ruky kvákadlo Dunlop GCB-95. Když jsem ho otevřel vykoukla na mně obří pavučina a celkově bylo zřejmé, že se tu hmyzu po léta dařilo.

Pod pavučinou se skrývalo velmi milé překvapení - ač si dotyčný kupoval toto kvákadlo ve stejném roce jako já (asi 1996), na rozdíl ode mně tam měl cívku 500mH a to je přesně hodnota, kterou dobré kvákadlo potřebuje. Dále tam byl celkem kvalitní potenciometr Hot Potz I - moje CB tam mělo lehce nespolehlivě působící modrý, plasotvý Dunlop. Na pozici 10nF kondenzátorů byly polystyrenové svitky, tak jako u klasických modelů (u mně jiný typ). Prostě dotyčný měl štěstí. Kvákadlo působilo zvukově velmi dobře již v tomto stavu, jen nemělo True Bypass, potenciometr chrastil a zlobil přepínač.

Nejprve jsem vyjmul, rozebral a vyčistil potenciometr. Bohužel to nepomohlo a tak jsem místo něj nainstaloval standardní ICAR, který používám pro svoje kvákadla. Dále jsem odstranil z desky vstupní buffer. Ten docela dost pomáhá čistému signálu přes původní přepínač, nicméně u TB není potřeba vůbec - a má-li se kvákadlo blížit zvukem starým klasikám, nemá tam buffer co dělat. Nakonec jsem nainstaloval True Bypass s vnitřním ovladačem volume, protože kvákadla trpí poklesem hlasitosti po instalaci TB.

Kvákadlo hrálo opravdu líbezně - tento typ Dunlopu vřele doporučuji. Je agresivnější, leze směle do výšek a s ICARem pěkně prokuňkává.

Podobné články:


Předělávka vintage Jen Cry Baby na Spaghetti Wah, True Bypass
Magie okolo kvákadel
True Bypass a další přepínací systémy III (DPDT neboli True Bypass)
Electronic Orange: Resurekce kvákadla Dunlop GCB 95, True BypassElectronic Orange: Resurekce kvákadla Dunlop GCB 95, True BypassElectronic Orange: Resurekce kvákadla Dunlop GCB 95, True Bypass
web-design: Electronic Orange, 2008-2023