Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

True Bypass a zesílení zvuku u Small Stone typu J


Nejprve okénko do historie phaserů řady Small Stone.
Firma Electroharmonix chrlila v 70tých letech těchto klasických efektů 10.000 měsíčně. Není tedy divu, že se z nich stal nejlidovější vintage phaser na planetě. Kromě cenové dostupnosti je to efekt zvukově velmi kvalitní (i když pravda nepříliš rockový), prostě něco jako Volkswagen Brouk v oblasti dopravní. Dnes si ho můžete pořídit z druhé ruky za něco jako 500-2000Kč, pokud se ovšem nerozhodnete koupit jeho moderní reinkarnaci ze současné nabídky EHX.

EHX přišli s prvním modelem kolem roku 1974 a okamžitě prorazili. Této první verzi se přezdívá "špagety" nebo "nudle", kvůli hadovitě se kroutícímu minimalistickému pojetí loga.

Druhý model přišel jen o něco později. To je ten co se nám patrně vybaví když se řekne Small Stone. Říká se mu model "J". Logo bylo předěláno do standardu EHX a byly odstraněny i některé neduhy verze 1. V první řadě došlo k lehkému zesílení zvuku efektu - byl použit tradiční dvoustupňový předzesilovač oproti poněkud obskurnímu Šiklajovu páru, který lze najít v "nudlích". Dále byl odstraněn neduh strmého přechodu mezi pomalým a ultrarychlým fázováním efektu, protože největší síla Small Stone je právě ve středních rychlostech fázování.

Od začátku let 80tých se na trh postupně dostaly další 3 americké a 3 ruské verze.

Co Small Stonům rozhodně chybí je True Bypass.
Ten není problém nainstalovat, nicméně pak je třeba vyřešit co s neduhem, typickým pro zavádění TB do vintage efektů - poklesem hlasitosti efektu oproti čistému zvuku. Je třeba si uvědomit, že v té době s přepínáním True Bypass návrháři nepočítali a nastavovali hlasitost na klasické přepínání SPDT.
Při vypnutí efektu přes True Bypass ovšem prochází skrz přepínač veškerý čistý signál(oproti původnímu přepínání, kde část čistého signálu stahuje efekt do země), a tím relativně poklesne hlasitost signálu přes efekt.

V případě verze J a výše jsou řešení 2. Lze buď poladit předzesilovač - to ovšem může vést k oscilaci efektu a nutnosti dalšího dolaďování nebo se dá přímo za efekt zařadit jednoduchý zesilovací stupeň.

Tuto možnost volím já (viz. fotografie). Zesilovací stupeň je vybaven trimrem, takže si každý může nastavit hlasitost efektu jakou chce.
Electronic Orange: True Bypass a zesílení zvuku u Small Stone typu JElectronic Orange: True Bypass a zesílení zvuku u Small Stone typu JElectronic Orange: True Bypass a zesílení zvuku u Small Stone typu J
web-design: Electronic Orange, 2008-2023