Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

Výroba a ladění Pig Hoofu neboli Big Muff Pi (Ram's Head) klonu


Již delší dobu jsem měl pocit, že nám v nabídce Ram's Head chybí. Vyrobil jsem na zkoušku jeden kus a nehrál špatně ... jenže to v celku nic neznamená dokud nemá člověk srovnání s originální jednotkou. A tak jsem se zařekl, že nebudu pokračovat, dokud neseženu originál Ram's pro srovnání.

Protože takovou drahou věcičku v Čechách málokdo má, trvalo mi hledání originálu půl roku. Tímto bych chtěl poděkovat kolegovi Martinu Zelenému, který mi nakonec originál Ram's zapůjčil na oměření a zvukové testy. Hned po prvním poslechovém srovnání s mým vlastním efektem bylo jasné, že změn bude třeba. Při testování naslepo jsem okamžitě poznal, že právě hraji na originál. Zvuk našeho modelu byl velice podobný, ale nebyla tam šťáva ... bylo to příliš suché a rovné a málo zpěvné.

Dneska si kdekdo může stáhnout schéma BMP z internetu a postavit si ho, jenže to bohužel nestačí - kde vzít ty zpropadené tranzistory 2N5133 nebo staré(!) 5088. Nebudu vás unavovat technickými detaily, bez ladění to nehraje dobře. Prostě když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. Doladění obvodu na míru současným tranzistorům mi trvalo mi 4 odpoledne, a postupně jsem vyměnil většinu součástek na desce - a to jak typy tak i hodnoty. Čtvrtého dne večer jsem zapojil oba efekty do dvojité smyčky a posté naslepo testoval, který je který a nepoznal jsem to. Druhý den jsem slepý test zopakoval a výsledek byl stejný.

Tak po půl roce - Pig Hoof. Happy Birthday hochu!

Podobné články:


Oprava dvou ruských Big Muffů.
Electronic Orange: Výroba a ladění Pig Hoofu neboli Big Muff Pi (Ram's Head) klonuElectronic Orange: Výroba a ladění Pig Hoofu neboli Big Muff Pi (Ram's Head) klonuElectronic Orange: Výroba a ladění Pig Hoofu neboli Big Muff Pi (Ram's Head) klonu
web-design: Electronic Orange, 2008-2023