Electronic Orange - ručně dělané analogové kytarové efekty, opravy, modifikace a servis
  en facebook instagram
\nn
2022

12.12. Konečně je k objednání upravená verze Fuzz Face, nazvaná Diamond.

Jsme na Instagramu a Facebooku.

Al Anderson z The Wailers (Bob Marley) zaslechl Bananaboost kdesi v L.A. a hned si jeden objednal :)

2018

23.4. Máme 4 efekty v nové skupině Nicka Masona "Saucerful of Secrets". Lee Harris používá Pig Hoofy a Bananaboost a Gary Kemp používá náš Moon Vibe MkII.

2017

8.3. Už nebudeme opravovat efekty vyrobené po roce 2000.

2016

20.1. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Bananaboostu.

2015

5.8. Andrzej Kwiatkowski poslal video, kde předvádí jak skvěle zní Pig Hoof MkII s BK Butler Tube driverem.

2.7. Do naší nabídky byla přidána nová verze našeho boosteru/fuzzu/equalizéru Bananaboost. Ten je založen na 18V Power Boostu, který používal například David Gilmour. Náš pedál je ovšem napájen pohodlnými 9V a napětí se zdvojuje teprve uvnitř.

1.1. Matt Sorum z Guns N'Roses vlastní dva naše pedály - Pig Hoof a Moon Vibe MkII.

2013

20.8. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Moon Vibe MkII.

2.5. Gilmourish.com zveřejnili review našeho pedálu Pig Hoof MkII.

19.2. Jamstage.cz zveřejnili profi video našeho thereminu.

2012

03.11. Firma Widara uvedla na trh námi navržený model thereminu pod názvem Distant Voices.
Více v našem blogu.

Widara vyrábí náš theremin pod názvem Distant Voices


V létě nás požádala firma Widara abychom pro ně navrhnuli jednoduchý, rockový theremin. Vylepšili jsme náš původní model thereminu tak, aby byl hlasitější a aby reagoval na větší vzdálenost paže od antény.
Widara se pustila s nevídanou vervou do produkce, a tak můžeme po třech měsících hrdě oznámit, že je náš theremin na trhu, a to pod názvem Distant Voices. Upozorňujeme, že tato jednoduchá, rocková verze thereminu ala Jimmy Page na našem trhu doposud zcela chyběla.

Toto je oficiální e-shop Widary, kde si můžete Distant Voices Theremin zakoupit

http://www.theremin-widara.com/
Přímý odkaz na produkt v e-shopu.

Veškeré dotazy na prodej a dostupnost směřujte na Widaru, to je kompletně v jejich kompetenci. Veškeré dotazy na funkci, ladění a provoz rádi zodpovíme my. Tyto vlastnosti jsou rovněž popsány v prvním videu pod článkem.

Během testování reagoval prototyp po jemném ladění až ze vzdálenosti 60-90 cm od antény, a to je vzhledem k použité prutové anténě (méně citlivá než desková, ale nesporně mnohem více rocková) skvělý výsledek. U Distant Voices thereminu jsme rovněž zvedli úroveň hlasitosti, aby se dobře prosazoval i s hlukem (bubny) na pozadí.

Za theremin je velmi žádoucí zapojit delay (a to digitální nebo páskový - dlouhé časy), tím se získá kýžený sci-fi efekt. Delay není součástí efektu - to by ani nebylo vhodné, protože nastavení delaye je zvykem během hraní na theremin měnit a tím vytvářet zvukomalebné efekty. Tím pádem musí být delay umístěn v prostoru mimo citlivé pásmo thereminu, aby ruka ovládající delay neovlivňovala funkci thereminu samotného (viz. druhé video).

Distant Voices theremin je napájen 9V baterií, má i DC zásuvku na adaptér (ten není vzhledem k velmi nízkému odběru efektu nutné využívat) a hlavní vypínač. Baterie se vypíná vysunutím jacku z výstupní zásuvky nebo zastrčením DC konektoru do napájecí zdířky.


V následujícim videu je popsána funkce a ladění tohoto thereminu:

A zde je ukázka zvuku. Použitý delay je Boss DD-3:
Podobné články:


Ladění Distant Voices thereminu.
Theremin, prototyp zapojení alá Jimmy Page (video).
Electronic Orange: Widara vyrábí náš theremin pod názvem Distant VoicesElectronic Orange: Widara vyrábí náš theremin pod názvem Distant VoicesElectronic Orange: Widara vyrábí náš theremin pod názvem Distant Voices

Youtube videa

web-design: Electronic Orange, 2008-2023